Çevre kirliliğinin en önemli nedeni ortaya çıkan atıklardır. Bazı atıklar doğada çözünmez veya çok uzun yıllarda çözünüp bertaraf olabilir. Bu nedenle üretimde kullandığımız tüm malzemelerde minimum düzeyde atık çıkartıyor ve ortaya çıkan atıkları tam olarak geri dönüşüme uygun hale getiriyoruz.

Üretimde kullandığımız boyalar Greenguard GOLD sertifikasına sahiptir. Greenguard GOLD sertifikasına sahip çevre dostu boyalarımız sayesinde dijital baskılı materyal üretiminde zararlı sera gazları ortaya çıkmıyor. Bu sebeple doğaya ve ozon tabakasına zarar vermeden üretim yapıyor ve hava kirliliğine engel oluyoruz. Solvent içermeyen boyalarımız sayesinde üretim sonrası süreçlerimizde de ürünlerimizin kullanıldığı alanlarda insan sağlığını maksimum düzeyde korumuş oluyoruz.

UV baskı makinelerimizde ısıtıcı kullanmıyoruz. Mürekkepler UV ışınlar ile kürlenip kurutulduğu için geleneksel solvent baskı makinaları gibi ısıtıcı kullanarak buharlaştırma yöntemiyle kurutmaya gerek olmamaktadır. Düşük enerji tüketimimiz nedeniyle karbon ayak izimizi azaltıyor ve çevremizin korunmasına maksimum düzeyde katkı sağlıyoruz.

Çevre Politikamız

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Vektör Ajans sitemizi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.